KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8848241
nr 884 8241
Evert Lundquist
(1904-1994), Sverige
Etsning, Evert Lundquist (1904-1994), 49/50, signerad, motivet: 32x19
Evert Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1904, död 1994.
måndag 31 mars 2014
kl 20:14:25
Evert Lundquist
Läs mer om Evert Lundquist